Dekor cihla

Obklady s dekorem cihla patří mezi oblíbené a často používané. Ty mohou být lepené přímo na fasádu jako v případě cihliček, nebo kamínkového obkladu. U provětrávaných fasád, s cihelným dekorem, se pak využívají plastové panely. V nabídce naleznete tyto hlavní druhy obkladů:

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 104 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 104 produktů

Lepené cihelné obklady jsou vhodné na omítku i zateplení.

K lepeným obkladům patří cihelné obklady Izoflex. Ty jsou již praxí odzkoušené, již řadu let se používají k obkladu fasád, soklů, zděných plotů. Obkládají se s jimi komíny, krby, a dalších designové plochy v interiéru. Všude tam věrně napodobují klasickou cihlu. Jak barvou, tak i strukturou povrchu. Podrobně je vše popsáno v návodu, které naleznete zde.

K lepení je určen rovněž fasádní obklad Delap. Je vyroben z barveného křemičitého písku a pojiv, naneseného na papírový ochranný přebal, se kterým se jednotlivé cihly lepí a spárují. Pak se po papír odstraní. Výsledkem je tenkovrstvý obklad ve tvaru cihliček s kamínkovou mozaikou. Spojení tvaru cihly a mozaikového povrchu vypadá netradičně a překvapivě efektně.

K lepeným obkladům patří i Keraton. Obklady Keraton s dekorem cihly jsou vyrobené z lehčeného betonu, určené pro lepení na fasádu i do interiéru. Rovněž tyto obklady se lepí jednotlivě po cihličkách a po nalepení vyspárují. V případě imitace cihly se obklady Keraton vyrábí v provedení hladkém - lícovka, nebo provedení rustikálním - cihlovka. Oba vzory nabízí speciální rohovou tvarovku. Tu doporučujeme kupovat společně s běžnou cihlou. Předejdete tak možným rozdílům barevnosti jednotlivých šarží.

Plastové obklady s dekorem cihly jsou vhodné pro zavěšené fasády.

Tyto plastové panely Solid Brick se montují vruty na připravený rošt. Tím vytvoří provětrávanou zavěšenou fasádu. Což je výhodné u starších staveb, kde bývají problémy s vlhkostí. Tuto fasádu je možné i zateplit pomocí minerální vaty. Fasádní obklad Solid Brick je vhodný pro svépomocnou montáž, jak popisuje tento návod.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.