Schodiště

Schodiště používáme denně. Jak má vypadat tušíme, ale co musí splňovat doopravdy ví asi jen odborníci. Proto je tu naše nabídka schodišť. Nabízíme hotová schodiště, formou stavebnice, a to jak schodiště Minka celodřevěná přímá, nebo lomená, tak i točitá schodiště Arké v kombinaci s ocelovými prvky. Součástí nabídky jsou i půdní schody pro běžné použití, protipožární, nebo pro energetické pasivní domy.

Více informací
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 242 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 242 produktů

Schodiště je základní vertikální komunikaci.

Schodiště zajišťuje komunikaci mezi patry v objektu. Musí splňovat základní požadavky na pohodlný průchod osob, tedy šířku ramene, výšku a délku stupně, pro pohodlný výstup a přiměřený sklon. Jiné bude schodiště v bytových domech a občanské vybavenosti, které musí pojmout velké množství lidí a jiné bude schodiště v rodinném domě. Schodiště by měl vždy navrhovat projektant, zejména pokud jde o monolitické schody, nebo schody vyráběné na stavbě. Přesto můžeme využít již hotových setů.

Existují i schodiště stavebnicová, dodávané jako set ke smontování. Takové schodiště má však některá omezení. Týká se zejména rozměrů a doporučeného sklonu. Tyto parametry jsou dané a nelze je měnit, proto je třeba na to dbát již při výběru konkrétního schodiště. V některých případech výrobce povoluje zkrácení ramene (u celodřevěných schodišť), nebo dokonce u točitých schodů ARKÉ je možné seřídit výšku stupňů v omezeném intervalu a tím i změnit celkovou výšku schodiště.

Schodiště můžeme rozdělit dle umístění na venkovní a vnitřní, dle tvaru na schodiště přímá, lomená, nebo točitá. Nejčastěji pro konstrukci schodišť se používají materiály, jako dřevo, ocel, beton a jejich kombinace. Pozornost při realizaci schodišť musíme věnovat i zábradlí, které rovněž musí splňovat předepsané normy. Zvláštním druhem schodiště, pro občasný výlez do podkroví, jsou skládací půdní schody.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.