Fasádní obklady

Pro fasádní obklady je jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr je jejich vzhled. Pro přehlednost jsou tedy rozděleny na dekor cihla, dřevo, a kámen. To zahrnuje obklady z různých materiálů, jako plast, dřevo, beton a další. Různé jsou i způsoby instalace, nejčastěji lepení, nebo šroubování, dle druhu obkladu.

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 421 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 421 produktů

Fasádní obklady a panely

Doby kdy se fasáda řešila pouze omítkou, jsou již minulosti. Fasádní obklady patří mezi progresivní způsoby opláštění staveb. Fasádní obklady se montují na nejčastěji dřevěný rošt a vytvářejí tak zavěšenou fasádu. To je velkou výhodou zejména pro starší stavby, neboť mezerou mezi fasádou a zdivem proudí vzduch, který odvádí vlhkost a umožňuje domu dýchat. Další předností, kterou nám skýtají Fasádní obklady je možnost zateplení v jednom kroku s montáží zavěšené fasády.

Obložení soklu kabřincem není dnes jedinou možností řešení tohoto detailu. S výhodou se zde uplatní plastové fasádní obklady. Mezi hlavní přednosti patří malá hmotnost, snadná montáž a hlavně vytvoření provětrávaného soklu. Fasádní obklady lze umývat, nevyžadují další údržbu. Fasádní obklady lze použít nejen na spodní stavbu, ale na celou fasádu. Imitace designu cihelného (Solid Brick) nebo kamenného zdiva (Solid Stone, Solid Sand Stone) je téměř dokonalá. Fasádní obklady pro vylepšení designu mohou být opatřeny křemičitým pískem, který přiblíží vzhled ke skutečnému cihelnému zdivu, jako je tomu u obkladu VinyBrick. 

Cihelné a kamenné obklady k nerozeznání od pravých.

S imitacemi cihelných a kamenných obkladů se setkáváme stále více. Důvody pro jejich použití je zejména cena a dostupnost. Obklady Izoflex jsou zhotoveny ze směsi přírodního křemičitého písku, barviv a akrylátových pojiv. Mezi hlavní přednosti patří, že Obklady jsou elastické, dají se snadno ohýbat, dělit, není tedy zapotřebí speciálních rohových profilů. Obklady jsou lehké, dají se proto použít i na kontaktní zateplovací systémy. Další výhodou je nehořlavost, což tyto obklady doporučuje na obložení komínů a krbů.

Kamenný obklad imituje přírodní tvary i opracované kameny.

Rovněž kamenný obklad se dodává v různém tvarovém provedení. Základním tvarem obkladů Keraton je rovný – imitující haklíkové kamenné zdivo. Novinkou jsou elastické kamenné obklady Delap, tvořené probarvovanou kamennou drtí. Ty se vyrábějí v osmi barvách a čtyřech tvarech.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.