Palubky

Fasádní palubky a podbití střech

Fasádní palubky se tále více prosazují na úkor klasických fasád. Dle použitého materiálu se nejvíce používají palubky plastové, nebo dřevěné. Fasádní palubky se montují na nejčastěji dřevěný rošt a vytvářejí tak zavěšenou fasádu se vzduchovou mezerou. Ta umožní cirkulaci vzduchu - zdivu dýchat a odvádět vlhkost, což je žádoucí zejména u starších budov.

 

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 75 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 75 produktů

Plastové palubky mají dlouhou životnost

Častým problémem starších staveb je vlhký sokl. Právě zde se uplatní plastové palubky. Jejich hlavní výhodou, je dlouhá životnost, odolnost škůdcům, nízká hmotnost a ekonomická dostupnost. Plastové palubky jsou omyvatelné, nevyžadují následnou údržbu - nátěry. Plastové palubky se používají nejen na části fasád, ale i celé budovy. Standardní provedení palubek je z probarveného plastu (palubky Color). Tyto plastové palubky jsou však vhodné pouze na podbití střech a na menší plochy nevystavované UV záření. Vlivem slunečního záření časem blednou.

Skutečně odolné UV záření jsou palubky ASA Profi, a pro náročnější použití, se základní plastové palubky potahují renolitovou fólií s přírodním dekorem odolnou UV záření (Foliované palubky). Plastové palubky se obvykle montují na dřevěný rošt a jsou navíc vhodné na podbití střech. Zde je možno použít i tmavší odstíny, na rozdíl od fasád, kde by se měli použít světlé z důvodu roztažnosti plastů v letních měsících.

Dřevěné palubky na fasádu i podbití střech vydrží min. 30 let bez nátěru!

Dřevěné palubky jsou přírodě nejblíže. Zcela změní tvář stavby a výrazně jí odliší od okolních. Nejenom, že dobře vypadají, snadno se montují, ale díky technologii thermowood vydrží odolávat povětrnosti, hmyzu a hnilobě min. 30 let a to bez jakéhokoliv nátěru! Dřevěné palubky jsou zhotoveny z borovice, opatřeny pérem a drážkou a klasicky se montují na rošt. Další možností je dřevěná palubka s kosodélníkovým profilem, která pak vytváří na fasádě dojem žaluzií.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.