Fasádní plastové palubky Profi ASA

Představují střední třídu plastových palubek. Oproti běžným probarveným palubkám nabízí již silnější stěny – palubky jsou tužší. Hlavně však nabízí UV ochranu v podobě vrchního barevného nástřiku. Další odlišností plastových palubek Profi ASA je matný vzhled, již od výroby. Fasádní palubky Profi ASA nabízí, na rozdíl od dřeva, bezúdržbový povrch, odolnost proti hnilobě a dřevokaznému hmyzu, jsou lehké. Lze je použít i v interiéru. Vyšší počáteční náklady se vrátí v podobě stálobarevné fasády a její dlouhé životnosti.

Plastové palubky profi ASA vždy tvoří finální povrchovou vrstvu fasády. Jsou vhodné na fasády, sokly, drobné zahradní stavby. Najdeme je na podbití střech. Je to systém včetně montážních doplňků.  Pro lepší seznámení s jednotlivými prvky je zde podrobný návod k montáži.

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 11 ze 11 produktů
Zobrazeno 1 - 11 ze 11 produktů

Plastové palubky Profi ASA jsou odolné UV záření a na fasádě nevyblednou.

Plastové palubky se dnes hojně používají jak pro podbití, tak i obklady fasád. Ne všechny jsou vhodné na fasády a často jsou takto používány v rozporu s doporučením výrobce. Fasád z plastových palubek, kde kritériem výběru byla cena je spousta, a po pár letech provozu jsou vybledlé a nevzhledné. Skutečně existuje UV odolný plast? Běžné plastové palubky nemají v sobě (z důvodu nízké ceny) dostatek UV stabilizátorů barvy a po čase dochází k blednutí barvy a dokonce k degradaci materiálu celého profilu.

Použití jednotlivých druhů palubek popisuje tento článek: Jsou fasádní plastové palubky skutečně na fasádu?

UV odolnost je tedy spíše nalezením správného poměru cena / výkon. Plastové palubky Profi ASA proto kombinují dva materiály. Nosnou konstrukci tvoří levné PVC a pouze lícní stranu je opatřena dražší UV odolnou vrstvou ASA. Materiál ASA se již řadu let používá v automobilovém průmyslu na interiérové doplňky a obložení. V případě palubek Profi ASA se jedná o skutečně dlouhodobou investici do estetického a stále svěžího vzhledu fasády. Vyšší počáteční náklady se vrátí v podobě stálobarevné fasády a její dlouhé životnosti.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.