Fasádní plastové palubky Profi ASA

Představují střední třídu plastových palubek. Oproti běžným probarveným palubkám nabízí již silnější stěny – palubky jsou tužší. Hlavně však nabízí UV ochranu v podobě vrchního barevného nástřiku. Palubky Profi ASA nabízí matný vzhled, již od výroby. I tím se liší od ostatních typů.

Více informací
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 11 ze 11 produktů
Zobrazeno 1 - 11 ze 11 produktů

Plastové palubky Profi ASA jsou odolné UV záření a na fasádě nevyblednou.

Plastové palubky se dnes hojně používají jak pro podbití, tak i obklady fasád. Ne všechny jsou vhodné na fasády a často jsou takto používány v rozporu s doporučením výrobce. Fasád z plastových palubek, kde kritériem výběru byla cena je spousta, a po pár letech provozu jsou vybledlé a nevzhledné. Skutečně neexistuje UV odolný plast? Běžné plastové palubky nemají v sobě (z důvodu ceny) dostatek UV stabilizátorů barvy a po čase dochází k blednutí barvy a dokonce k degradaci materiálu celého profilu.

Tomu se dá předejít kombinací dvou materiálů. Jako nosnou konstrukci použít levné PVC a pouze lícní stranu opatřit dražší odolnou vrstvou. Tak je tomu v tomto případě. Materiál ASA se již řadu let používá v automobilovém průmyslu na interiérové doplňky a obložení. Vyšší počáteční náklady se vrátí v podobě stálobarevné fasády a její dlouhé životnosti. Plastové palubky je potřeba pečlivě vybírat a zvažovat, zda nízká pořizovací je opravdu výhodná. V případě palubek Profi ASA se jedná o skutečně dlouhodobou investici do estetického a stále svěžího vzhledu fasády.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.