Sloupky nerezového zábradlí

Sloupky nerezového zábradlí jsou určené pro montáž schodišťového, nebo podestového zábradlí v interiéru. Dle způsobu kotvení můžeme nerezového sloupky zábradlí rozdělit:

Sloupky zábradlí nabízíme hranaté nebo kulaté pro montáž podélné boční prutové výplně. Materiálově se jedná o sloupky zábradlí z kartáčované nerezi v provedení:

Více informací
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 61 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 61 produktů

Nerezové sloupky jsou hlavní částí zábradlí.

Nerezové sloupky jsou hlavním nosným prvkem zábradlí. Při výběru nerezových sloupků musíme zohlednit několik kritérií. Na výběr máme klasické kulaté sloupky, tak i sloupky se čtvercovým průřezem. Oba druhy mají povrchovou úpravu kartáčováním.

Umístění sloupků zábradlí, na schodišti, pak rozhoduje jaký druh zvolit. Na podestách volíme sloupky zábradlí s rovným krčkem, na schodišťových ramenech pak schodišťové sloupky s krčkem opatřeným kloubem.

Nerezové sloupky zábradlí jsou připravené pro boční prutovou výplň. Musíme se rozhodnout, kolik prutů preferujeme (4-6).

Boční kotvení, nebo kotvení shora?

Ne vždy máme plnou svobodu volby. Je to dané stavební dispozicí (projektem). Sloupky pro horní kotvení ubírají ze světlosti průchodu, ale nevyžadují prostor vně schodiště. Tyto schodišťové sloupky volíme, pokud máme dostatečně široké rameno, nebo naopak nemáme prostor vně schodů – u víceramenných schodišť chybí schodišťové zrcadlo. Přesně opačně je to se sloupky s bočním kotvením.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.