Střešní vlnovky

Střešní vlnovky jsou obecným názvem pro lehké plastové krytiny používané na zastřešení zahradních staveb a různých přístřešku. Správně bychom měli hovořit o střešních vlnovkách a trapézových deskách. Vlnovky ze sklolaminátu Uniroll jsou dodávané v rolích, polykarbonátové trapézové desky pak jako kusy. Oba materiály vám délkově upravíme na míru.

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 11 ze 11 produktů
Zobrazeno 1 - 11 ze 11 produktů

Střešní vlnovky slouží ke krytí drobných staveb a přístřešků.

Drobné stavby, přístřešky a zahradní posezení můžeme zakrývat různými způsoby. Mezi nejběžnější patří sklolaminátové vlnovky a polykarbonátové trapézové desky. Způsob pokládky a kotvení je totožný. Rozdíl mezi nimi je jednak ve tvaru vlny a jednak materiálu.

Polykarbonátové trapézové desky se vyznačují dlouhou životností.

To je hlavní přednost polykarbonátových trapézových desek. Trapézové desky rovněž vykazují vyšší pevnost a odolnost proti krupobití. V neposlední řadě stojí je důležitá i jejich odolnost proti UV záření. I přes vyšší cenu, upřednostnění trapézové desky před sklolaminátem je opodstatněné, zejména pokud plánovaná životnost drobné stavby bude více jak 15let.

Sklolaminátová krytina pro hobby použití.

Sklolaminátová krytina je vhodná pro dočasné drobné objekty, jako pergoly, zahradní posezení. V základním provedení krytiny v roli nemají UV filtr a jejich životnost se pohybuje kolem 7-10 let. Z toho důvodu je lépe pořídit už sklolaminátovou krytinu s UV filtrem. I tak bude cena velmi příznivá v porovnání s polykarbonátem. To je taky hlavní výhoda.

 

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.