Fasádní plastové palubky

Plastové palubky představují moderní, lehký obkladový materiál určený pro zavěšené fasády a podbití střech. Fasádní palubky, oproti dřevěným, skýtají celou řadu výhod. Jsou lehké, odpadá nutnost opakovaných nátěrů, nepodléhají hnilobě ani dřevokazným škůdcům. Nehrozí vypadávání suků. Plastové palubky jsou vhodné pro svépomocnou montáž. V návaznosti na zamýšlený způsobu použití nabízíme plastové palubky v několika kvalitativních a cenových skupinách:

  • Color – základní probarvené palubky bez UV odolnosti
  • Profi – zesílené probarvené palubky s UV odolnosti
  • Profi ASA – zesílené fasádní palubky s UV odolností
  • Profi Dekor – zesílené fasádní palubky s dekorovou folií s UV odolností
Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 52 ze 52 produktů
Zobrazeno 1 - 52 ze 52 produktů

Plastové palubky už nebudete muset cyklicky natírat.

To je jedna z hlavních předností plastových palubek. Bezúdržbový provoz, znamená úsporu času a nákladů. Plastové palubky na rozdíl od dřevěných nepodléhají hnilobě, plísním ani dřevokaznému hmyzu. Mají však i své specifika. Jako každý plast působením tepla podléhají tepelné roztažnosti a změnám barevnosti vlivem UV záření. Proto je zapotřebí věnovat pozornost už výběru plastových palubek.

Plastové palubky jsou na fasády, ale některé jen na podbití.

Dobrým vodítkem je i cena palubek. Levnější plastové palubky jsou jen probarvené, mají tenčí stěny a jsou tak náchylnější k větší tepelné roztažnosti. Zpravidla nemají UV filtr a hrozí vyblednutí. Tyto palubky jsou vhodné pro podbití střech, do interiéru, na fasádu jen omezeně ve světlých odstínech. Plastové palubky vhodné na fasády jsou pouze ty s UV filtrem. Z našeho sortimentu jsou to Profi ASA a foliované Profi Dekor. Ty jsou potažené dekorovou, okenářskou folií a můžeme tedy vybrat stejný dekor palubky, jaká mají plastová okna.

Podrobněji problematiku použití jednotlivých druhů palubek popisuje tento článek: Jsou fasádní plastové palubky skutečně na fasádu?

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.