Hydranty a hasící přístroje

Moderní stavby vyžadují i instalaci moderních protipožárních zařízení. Nejznámější jsou ruční hasící přístroje. Dle použití s různým druhem hasiva, vodou, práškem, CO2 atd… Významějším prostředkem proti šíření požáru jsou hydrantová zařízení. Dnes již neobsahují hasičskou hadici a proudnici, ale ukrývají buben s navinutou tvarově stálou hadicí. Hydrantové zařízení je trvale napojené na požární rozvod vody a je připravené k použití v každou denní i noční dobu.

Více informací
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 28 ze 28 produktů
Zobrazeno 1 - 28 ze 28 produktů

Požární bezpečnost stavby zajistí hydrantové systémy a hasící přístroje.

Požárně technická bezpečnost stavby, evakuační plán, požární řád, hydrantové systémy to nejsou strašáci, ale prvky sloužící k požární bezpečnosti budovy a prevenci před požárem. Hlavní věci řeší zejména samostatná část projektu stavby, které podléhá mimo jiné i schválení „hasičů“. Právě z projektu vyplyne jaké prvky ochrany bude zapotřebí. Jejich umístění, dimenzování a četnost.

K nim pak patří pevné hydrantové systémy a přenosné hasící přístroje. Hydrantové systémy jsou pevně spojené s hydrantovým řádem, obsahují tvarově stálou hadici s proudnicí navinutou na bubnu. To znamená, že zásah je možný pouze v rozsahu délky hadice – 20 nebo 30m, ale po neomezeně dlouhou dobu. Zatím co hasící přístroje jsou přenosné, ale mají omezenou dobu použitelnosti danou kapacitou nádoby.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.