Půdní schody

filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 72 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 72 produktů

Půdní schody nabízíme v široké paletě typů.

Půdní schody zajišťují průchod do podkroví, do méně využívaných prostor. Půdní schody téměř vždy oddělují vytápěný prostor od nevytápěného, proto je důležitým hlediskem jejich schopnost tepelně izolovat. Zde se nabízejí dva základní konstrukční materiály. Půdní schody mohou být zhotoveny ze dřeva, nebo i z oceli. Dřevěné schody výborně izolují a nevytváří se na nich kondenzát, nicméně vyžadují pravidelné nátěry. Ocelové půdní schody nevyžadují pravidelné nátěry, jsou tužší, robustnější konstrukce, ale tím i těžší. Při jejich nedostatečném zateplení hrozí tvorba kondenzátu.

Půdní schody vybíráme dle způsobu rozkládání žebříku a dispozičních možností.

Dalším faktorem při výběru je rozměr a způsob stahování žebříku. Ten může být klasicky složený na tři, nebo čtyři dílů. Půdní schody lze i dodat s žebříkem v jednom kuse, ale v tomto případě musí být dostatečný prostor na půdě pro jeho uložení. Půdní schody mohou být vybaveny nůžkovým (pantografovým) systémem, který se stahuje plynulým tahem. Žebříky mohou být vyrobeny jak z hliníku, oceli, dřeva, nebo kombinací těchto materiálů.

Dalším kritériem jsou stavebně fyzikální vlastnosti. Jako je tepelný odpor, pokud vybíráme pro energeticky pasivní, či nízkoenergetické domy. Nebo protipožární odolnost. Rovněž i těmto požadavkům umíme vyhovět.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.
Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Zpracování dat
Schovat