Hydrantové systémy

Hydrantové systémy představují účinný prostředek proti ohni v počátku požáru. Systémy jsou trvale napojené na hydrantový řád. Jejich instalace tak probíhá již během hrubé stavby, dle projektu požárně technického zabezpečení budovy. Hydrantové systémy se používají u budov občanské vybavenosti, školách, nemocnicích a bytových domech. Uplatnění naleznou i ve výrobních provozech a továrnách.

Více informací
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 9 ze 9 produktů
Zobrazeno 1 - 9 ze 9 produktů

Moderní hydrantový systém zvládne obsluhovat jediná osoba.

Pod pojmem hydrantový systém si mnoho z nás představí skříňku hydrantu, v panelákovém domě, kde po otevření nezajištěných dvířek zbyl z vybavení skříně pouze hydrantový ventil. Tyto systémy využívaly klasickou plátěnou hadici C52 s proudnicí a právě tyto prvky se rády přemísťovaly.

To je již minulostí. Dnešní hydrantové systémy využívají tvarově stálou hadici o malém průměru nejčastěji D25 navinutou na buben a opatřenou malou proudnicí. Díky malému průměru je hadice rovněž lehká. Takový to hydrantový systém může ovládat jediná osoba. Hadice je trvale napojena na hydrantový řád a nehrozí tak její odcizení. Navíc díky malém průměru nedochází ke zbytečnému promáčení požářiště. Umístění a počet hydrantových systémů a jejich dimenzování, se musí řešit už v projektu, ve speciální části věnované požárně technické bezpečnosti staveb.

Hydrantové systémy již nemusí vypadat jako červené skříně, které naruší estetický dojem z místnosti, ale mohou se dodávat lakované na bílo, antracit, nebo dokonce v nerezovém provedení.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.