Venkovní parapety

Venkovní parapety jsou vystavené vlivům povětrnosti, proto by, krom pěkného vzhledu, měly být odolné a chránit zdivo co nejdéle. Právě takové vlastnosti splňují venkovní hliníkové parapety, které nabízíme. Parapety jsou vyráběné tažením za horka ze silnostěnného hliníkového plechu. Díky tomu jsou naše hliníkové parapety pevné, prostorově tuhé. Povrch je opatřen práškovým lakováním.

K venkovním parapetům je možno objednat boční krytky. Ty jsou nejčastěji plastové, nebo mohou být i hliníkové. Hliníkové krytky se dodávají v provedení před omítkou i po omítce. Dle vašeho zadání vám dodáme venkovní parapety na míru.

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 12 ze 12 produktů
Zobrazeno 1 - 12 ze 12 produktů

Hliníkové parapety jsou tažené ze silnostěnného plechu.

Hliníkové parapety se dělí na dvě základní skupiny.

  • extrudované – tažené za tepla mají tloušťku 1,5-2,8mm
  • ohýbané – tvarované za studena z plechu nejčastěji 0,7mm

Rozdílné vlastnosti jsou dané způsobem výroby. Tažený venkovní parapet získává svůj konečný tvar za tepla. V místech ohybů nevzniká pnutí a později se netvoří trhliny. Hliníkové parapety se pak dodávají v tyčích o délce 6 m ze kterých se pak řežou parapety na míru.

Ohýbané se vyrábí z tabulí tenkého plechu, jak hliníkového, nebo pozinkovaného. I tyto se dodávají vytvarované do tyčí o délce 6 m. Rovněž lze pořídit samotný plech a v klempířské dílně si nechat parapety naohýbat.

Na síle plechu v tomto případě záleží. Hliníkové tažené parapety jsou velmi tuhé, tvarově stálé a s dlouhou životností. Nabízejí výborný poměr ceny a užitných vlastností. Právě to řadí extrudované hliníkové parapety daleko před klasické pozinkované, nebo obecně ohýbané parapety.

Jak správně zadat rozměry – zaměření parapetů.

Parapet na míru je jednou pro vždy uřezaný a vyžaduje-li to situace můžeme jej pouze zkrátit. Nastavit nelze. Můžeme tady objednat parapety s větší rezervou a na stavbě je upravit dle skutečnosti. To je vhodné zejména u rekonstrukcí, kde ostění nejsou rovnoběžná. Nebo zaměřit parapet na míru. Správný postup zaměření vnitřních i venkovních parapetů naleznete zde.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.