Komíny

Komín, dnes, již není jen díra obestavěná cihlami. Nabízíme kompletní komínové systémy, jak po tuhá paliva, tak i plynová, nebo třívrstvé nerezové komíny pro montáž uvnitř i vně budovy. Důležitým doplňkem jsou hotové izolované prostupy kolem komínů, využívané zejména u dřevostaveb.

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 76 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 76 produktů

Komín se dodává jako komplexní systém.

Klasicky zděný cihlový komín se stále používá, ale jeho zlatá éra již pominula. Důvodů je několik. Jsou to především nové typy kotlů, snaha o maximální využití vyrobeného tepla, zvýšení nároků na životnost komínů a hlavně požadavek na nižší pracnost a zrychlení výstavby. Stavebníci rovněž požadují, aby komín nejen splňoval požadované normy a požární bezpečnost, ale aby to bylo zajištěno komplexně od základu až po komínovou hlavu. Všechny tyto podněty vedly výrobce stavebních materiálu ke specializaci a komín nyní nabízejí v ucelených sadách dle druhu použitého paliva. Rovněž paleta používaných materiálů se rozšířila. Komín může být cihelný, betonový, ale i z nerezi.

Cihelný komín v modifikované verzi je stále klasika.

Cihelný komín již není pouze jednoplášťový, ale má více vrstev, dle druhu použitého paliva. Komín má vnější obal z cihelných tvarovek, vlastní průduch může být tvořen šamotovými, nebo nerezovými vložkami. Prostřední vrstvu tvoří minerální izolace. Komín rovněž může nejen odvádět spaliny, ale zároveň i přivádět čerstvý vzduch ke spotřebiči (krby), tím odpadá nutnost samostatného přívodu.

Nerezový komín je okamžitě použitelný.

Nerezový komín je řešen jako třívrstvý, kde mezi vnějším a vnitřním plechem je minerální izolace. Takto dodávané tvarovky se jednoduše spojí pomocí spon a komín je ihned připraven k použití. Komín je lehký, není třeba budovat základ, a rychlost montáže. Velkou pozornost je třeba věnovat prostupu nerezového komínu přes spalné konstrukce. Nerezový komín má tyto prostupy řešen prefabrikovanými prvky.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.