Dekor dřevo

Obklady s dekorem dřeva se využívají fasád. Jedná se vždy o imitace dřeva, nikoliv o přírodní dřevo. Dřevěné palubky jsou zde v jiné kategorii. Proč se tedy zabýváme imitacemi, když máme dřevo přírodní. Právě pro vlastnosti, které dřevo nabídnout nemůže. Jde o odolnost proti povětrnostním vlivům, dřevokaznému hmyzu, plísním a UV záření. K tomu je třeba přičíst i nutnou cyklickou údržbu – nátěry. To vše odpadá při použití obkladů vyrobených z jiných materiálů, ale s dekorem dřeva. Nabízíme tyto druhy fasádních obkladů:

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 60 ze 199 produktů
Zobrazeno 1 - 60 ze 199 produktů

Lepené obklady na fasády patří mezi běžné druhy, které zvládnou i kutilové.

lepeným obkladům patří obklad Dřevoflex. Jde o elastický obklad určený pro lepení přímo na fasádu, nebo kontaktní zateplovací systémy. Používá se nejčastěji pro obklady částí fasád, vchodů a dalších prvků, kde doplňuje převažující vzhled fasády. Menší objekty lze obložit celoplošně.

Plastové fasádní panely slouží k montáži provětrávaných fasád.

To je i případ obkladů Kerrafront a Kerrafront Connex. Obklady se montují na nejčastěji dřevěný rošt. Ten pak spolu s obklady vytvoří zavěšenou provětrávanou fasádu. Fasádní obklady Kerrafront jsou vyrobené z tuhého lehčeného plastu s jemnou povrchovou úpravou se vzorem dřeva. Dle dekoru, může být i hladká, potažená UV odolnou fólií. Fasádní obklady lze montovat i svépomocí jak dokládá tento návod.

Dalším zástupcem montovaných panelů pro zavěšené fasády, jsou obklady Multipaneel. Použitím zavěšené fasády je umožněná cirkulace vzduchu mezi obkladem a zdivem. Tohoto principu se využívá při rekonstrukcích vlhkých staveb. Zde musíme klást důraz na odvod vlhkosti z objektu. Fasádní obklady Multipaneel jsou vyrobené z tuhého plastu, potaženým UV odolnou designovou fólií v dekoru dřeva.

Mezi obklady s imitací dřeva patří i komorové desky vinyPlus. Princip je stejný jako u předešlých fasádních obkladů. Rozdíl je v profilu desky, který je dutý tvořený komorami, podobně jako u plastových palubek. Fasádní deska vinyPlus, na rozdíl od nich, je tvořená silnostěnným komorovým profilem, velmi tuhým, opatřeným z lícní strany fólií s UV odolností. Obklady vinyPlus zvládnou dle návodu instalovat i kutilové.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.