Fasádní plastové palubky Profi Decor

Z plastových fasádních palubek nabízí to nejlepší. Zesílenou konstrukci – jsou tužší, než běžné palubky. Vrchní vrstva je pak opatřena UV záření odolnou designovou folií, zaručující barevnou stálost. Stejné folie používají i výrobci plastových oken, není tudíž problém barevně sladit okna i fasádu.

Více informací
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 23 ze 23 produktů
Zobrazeno 1 - 23 ze 23 produktů

Foliované plastové palubky Profi Decor snášejí UV záření a na fasádě neblednou.

Častým dotazem na plastové palubky je jejich odolnost UV záření, respektive na blednutí barvy. Příkladů „vybledlých“ fasád z plastových palubek je spousta. Vždy však jde o nesprávné použití běžných plastových palubek, určené pro podbití střech, ale použité na fasádu. Z důvodu zachování nízké ceny tyto palubky nemají dostatek UV stabilizátorů a to se na osluněných plochách časem projeví právě ztrátou odstínu – blednutím. Lze tedy těžit z výhody dlouhé životnosti a bezúdržbovosti plastu a přitom mít fasádu i po létech jako novou?

Odpovědí jsou foliované palubky Profi Decor. Nosnou kostru tvoří zesílená PVC palubka potaženou vrstvou renolitové fólie odolné UV záření. Renolitová fólie se vyrábí v široké škále odstínů přírodních dřev a je shodná s fólií používanou na plastových oknech. Foliované palubky Profi Decor lze tedy dokonale sladit s okny. Problém se ztrátou odstínů je tedy vyřešen. Foliované palubky je třeba pečlivě vybírat s ohledem na umístění na fasádě. Čím tmavší odstín, tím více je třeba brát ohled na roztažnost plastu vlivem tepla. Foliované palubky Profi Decor se kotví co 300mm, u tmavých odstínů max. co 150mm. Vyšší počáteční náklady se vrátí v podobě dlouhodobě svěží fasády, neměnící svou barevnost, zatímco běžné palubky by už potřebovaly výměnu.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.