Fasádní plastové palubky Profi Decor

Častým dotazem k plastovým palubkám je jejich odolnost UV záření, respektive k blednutí odstínu. Příkladů „vybledlých“ fasád z plastových palubek je spousta. Za to ale ve většině případů nemohou plastové palubky. Jde o jejich nesprávné použití, kdy palubky určené pro podbití střech, jsou použité na fasádu. Ty z důvodu zachování nízké ceny nemají dostatek UV stabilizátorů a to se na osluněných plochách časem projeví právě ztrátou odstínu – blednutím.

Lze tedy těžit z výhody dlouhé životnosti plastu, bez údržby a přitom mít fasádu i po létech jako novou? Odpovědí jsou foliované fasádní palubky Profi Decor. Foliované plastové palubky jsou systém včetně dokončovacích prvků. Pro lepší seznámení se systémem je zde podrobný návod k montáži.

Více informací
Poradíme Vám:
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 23 ze 23 produktů
Zobrazeno 1 - 23 ze 23 produktů

Dlouhá životnost a atraktivní vzhled jsou předností palubek Profi Decor.

Nosnou kostru tvoří zesílená plastová palubka potaženou vrstvou dekorativní fólie odolné UV záření. Dekorativní fólie se vyrábí v široké škále odstínů přírodních dřev a je shodná s fólií používanou na plastových oknech. Foliované fasádní palubky Profi Decor lze tedy dokonale sladit s okny. Problém se ztrátou odstínů je tedy vyřešen.


Správnou montáží plastových palubek prodlužujeme jejich životnost.


Foliované palubky je třeba pečlivě vybírat s ohledem na umístění na fasádě. Čím tmavší odstín, tím více je třeba brát větší ohled na roztažnost plastu vlivem tepla. Fasádní palubky Profi Decor se kotví co 300mm, u tmavých odstínů max. co 150mm. Vyšší počáteční náklady se vrátí v podobě dlouhodobě svěží fasády, neměnící svou barevnost, zatímco běžné palubky by už potřebovaly výměnu.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.