Střešní folie

Střešní fólie jsou nedílnou součástí skladby střechy. Fólie mají za úkol poskytovat dodatečnou ochranu proti vodě, zabránit pronikání vodních par do konstrukce střechy,  ale zároveň umožnit i jejich odvod do volného prostoru. Tyto protichůdné úkoly jsou rozděleny mezi dva druhy fólií. Difuzní folii a parozábranu.

Více informací
filter
Filtrovat produkty...
Seřadit:
Zobrazeno 1 - 12 ze 12 produktů
Zobrazeno 1 - 12 ze 12 produktů

Difuzní fólie se umísťuje bezprostředně pod střešní krytinu a z toho plynou její úkoly. Difuzní fólie je zároveň hydroizolační vrstvou i paroprousnou vrstvou. To znamená, že z vnějšího prostředí brání pronikání vody a sněhu do konstrukce. Na druhou stranu tato fólie umožňuje svými mikropóry odvod vlhkosti z konstrukce střechy do vnějšího prostředí. Difuzní fólie mohou být kontaktní a bezkontaktní.

Dalším druhem střešní fólie je parozábrana. Tato neprodyšná fólie se umísťuje jako první vrstva skladby střechy ihned za sádrokarton (či jiný záklop - palubky...). Jejím úkolem je zabránit pronikání vodních par z interiéru (vzniklých provozem v místnostech) a jejich kondenzaci ve skladbě střechy. Parozábrana by měla neprodyšně oddělit interiér a střechu. 

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.