Kerrafront – moderní, designové obkladové panely pro zavěšené fasády.

11. prosince 2023

Co jsou panely Kerrafront? Jaké je jejich použití? Výhody a principy montáže.

Obklady Kerrafront jsou lehké fasádní panely pro realizaci finální obálky budov formou zavěšené fasády.

Zavěšená fasáda je taková, kde lícní vrstva není v přímém celoplošném kontaktu se zdivem, ale je montovaná na nejčastěji dřevěný, nebo kovový rošt. Tímto způsobem mezi lícem zdiva a panely vzniká vzduchová mezera, které umožňuje ventilaci – provětrávání fasády. Hovoříme o provětrávaných fasádách. Toto je výhodné zejména u starších vlhkých objektů, kde je tím umožněno odvod vlhkosti mimo objekt.

Zavěšená fasáda může být doplněna o zateplení (minerální vatou), pak se jedná o bezkontaktní zateplovací systém. Ten na rozdíl od klasického kontaktního systému (polystyrén lepený na fasádu), je odvětrávaný a nebrání odvodu vlhkosti vně budovy.

 

Panely Kerreafront jsou lehké, snadno opracovatelné, odolné Uv záření, nepodléhají škůdcům, plísním. Lze je omývat.

Vyrobené jsou z pěněného PVC se ztuženým povrchem. Ten má 3D reliéf dle příslušné kolekce obkladu. Síla stěny desek je 6mm. Součástí systému jsou dokončovací profily, jako rohy, zakládací lišty apod.

Paleta obkladů Kerrafront se v posledních letech značně rozrostla. Jak co do tvaru (profilů obkladů) tak i co do barevnosti a struktury povrchu. Všechny panely Kerrafront jsou určené k vodorovné pokládce.

Základní rozdělení co se týká rozměrů je dvojí. Standardní panely mají délku 6m a systém Connex o délce 2,95m. Hlavním rozdílem je zde způsob podélného napojení panelů (prodloužení délky).  Prodloužení standardních panelů se pak děje pomocí svislého H profilu FS-282, nebo pomocí překrytky typu „J“. Tyto způsoby jsou viditelné a vystupují nad líc fasády. Panely Connex mají na koncích zámky, pomocí kterých se dají propojit. Takový spoj je pak skrytý a nenarušuje linii fasády. I tak u delších fasád se z důvodu dilatace nevyhneme po 10m použití H profilu.

systém Connex propojovací profil krytka J

Co se týká tvarů (rozměrů) panelu v nabídce je již 5 typů. Dle typu pak desky mohou být jednoduché (FS-201, FS301), se zdvojeným profilem (FS202, FS-302), nebo vícenásobným v případě desky FS-304.

FS-201 FS-201 FS-301 FS-301
       
FS-202 FS-202 FS-302 FS-302
       
 FS-304      

Jak tedy plyne z předchozích obrázků, panely Kerrafront se v současné době dodávají v pěti různých tvarech. Ty se navzájem liší profilem i strukturou povrchu. Některé reliéfy jsou jemné, jiné výraznější. Přehled struktur a provedení jednotlivých panelů je zobrazeno níže. 

Obklady Kerrafront řady 300 jsou vhodné i pro svislou montáž, což výrazně rozšiřuje designové možnosti, zejména pokud budeme kombinovat s vodorovnou pokládkou na různých částech fasády.

Celkově se jedná o zajímavou možnost pro realizaci fasád. Fasád s moderním designem a neotřelým vzhledem. Navíc díky systému provětrávání jsou použitelné i pro starší domy.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.