Fasádní obklady IMIT - Keraton

12. dubna 2017

Obklady fasád Keraton

Opět zde máme téma fasádních obkladů. Tentokráte obklady Keraton. Nebo IMIT? Jak je to? Obklady vyrábí firma IMIT pod obchodním označením Keraton. V praxi se ale můžeme setkat s oběma názvy, proto na úvod toto vysvětlení.

Betonové obklady Keraton.

K čemu jsou a kdo by byl ochoten ještě platit za obložení vlastního domu betonem? Na první pohled to nejde moc dohromady. Nicméně nejedná se o klasický beton a škála tvarů a barevnost jistě přesvědčí i nejednoho skeptika o tom, že je to velmi dobrý nápad.

Co tedy jsou betonové obklady Keraton.

Obklady Keraton jsou vyrobeny z lehčeného betonu a jsou určeny pro obklady fasád, soklů, ale i interiéru. Obklady Keraton se dodávají v sedmi tvarech a až šesti základních barvách a dalších na objednávku.

Vylehčení beton se dosahuje pomocí lehčeného kameniva ze spékaného jílu známého pod označením Liapor, nebo dříve Keramzit. Tím se dosahuje snížení hmotnosti obkladu – dle tvaru je to 14-18kg/m2. Pro snížení nasákavosti se hotové obklady natírají čirou impregnaci.

Takto vyrobené obklady jsou:

  • lehké – nezatěžují fasádu
  • pevné – odolávají mechanickému poškození
  • opracovatelné – snadno lze upravovat tvar i rozměry
  • probarvené – v případě odloupnutí povrchu, neprosvítá jinobarevný podklad
  • UV stabilní – barvy na slunci neblednou
  • tvarově stálé – nepodléhají roztažnosti vlivem teplot
  • omyvatelné – v případě znečištění lze omýt hadicí
  • mrazuvzdorné – vlivem mrazu nekřehnou

Z hlediska tvaru obkladu a struktury můžeme obklady Keraton rozdělit do tří skupin: cihly, kamen a pískovec.

Keraton Cihlovka    Fasádní obklad Keraton tvar cihla.

Jak napovídá název obklad Keraton zde napodobuje cihlu – režné zdivo, jak barvou, tak tvarem a texturou povrchu. V nabídce jsou dvě varianty. Lícovka – hladká nová cihla a Cihlovka – stará ručně pálená cihla.

 

 

 

Keraton Calvi   Betonový obklad Keraton tvar kámen

V nabídce je kámen Calvi, který barvou a povrchem napodobuje štípané kamenné desky. Další dva vzory Texas a jemnější Korsika napodobují horniny ukládané ve vrstvách. Oba druhy se skvěle hodí i pro použití v interiéru.

 

  

 

Keraton Bossiert   Obklad Keraton pískovec

mezi napodobeniny pískovce patří vzory Bossiert, Bruch a Rustika. První dva obklady Bossiert a bruch mají stejný rozměr – 240x71mm, zatímco Rustika je o něco větší formát: 285x135mm. Všechny tři lze obkládat se spárou, nebo bez.

 

 

 

Systém Keraton

Obklady Keraton jsou systém. To znamená, že obklad je pouze jeden prvek. Celek pak zahrnuje penetraci, lepidlo, spárovací hmotu a impregnační nátěr. Chceme-li, aby investice do nového obkladu byla trvalá, měli bychom i použít všechny prvky systému a neexperimentovat s chemií od jiných výrobců.

Systém Imit je vyzkoušený v praxi a výrobce za něj přebírá záruku. Zejména doporučuji použití impregnace Imit. Ta uzavírá póry obkladu po dokončení, a zabraňuje tak zvýšené nasákavosti, což je charakteristická vlastnost lehčených betonů. Navíc umožňuje v případě znečištění oplach vodou, bez hrozby hloubkového vsaku do obkladu.

Obklady keraton představují zajímavou možnost obkladu fasády, soklu, zídky, nebo jen plotu. Je to materiál nenáročný na aplikaci a kutilská montáž je možná. Nelze jinak než rozhodně doporučit.

Z.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.