Fasádní obklady IMIT - Keraton

12. dubna 2017 | Autor: Vít Zwinger
Obsah článku

Obklady fasád Keraton

Opět zde máme téma fasádních obkladů. Tentokráte obklady Keraton. Nebo IMIT? Jak je to? Obklady vyrábí firma IMIT pod obchodním označením Keraton. V praxi se ale můžeme setkat s oběma názvy, proto na úvod toto vysvětlení.

Betonové obklady Keraton.

K čemu jsou a kdo by byl ochoten ještě platit za obložení vlastního domu betonem? Na první pohled to nejde moc dohromady. Nicméně nejedná se o klasický beton a škála tvarů a barevnost jistě přesvědčí i nejednoho skeptika o tom, že je to velmi dobrý nápad.

Co tedy jsou betonové obklady Keraton.

Obklady Keraton jsou vyrobeny z lehčeného betonu a jsou určeny pro obklady fasád, soklů, ale i interiéru. Obklady Keraton se dodávají v sedmi tvarech a až šesti základních barvách a dalších na objednávku.

Vylehčení beton se dosahuje pomocí lehčeného kameniva ze spékaného jílu známého pod označením Liapor, nebo dříve Keramzit. Tím se dosahuje snížení hmotnosti obkladu – dle tvaru je to 14-18kg/m2. Pro snížení nasákavosti se hotové obklady natírají čirou impregnaci.

Takto vyrobené obklady jsou:

  • lehké – nezatěžují fasádu
  • pevné – odolávají mechanickému poškození
  • opracovatelné – snadno lze upravovat tvar i rozměry
  • probarvené – v případě odloupnutí povrchu, neprosvítá jinobarevný podklad
  • UV stabilní – barvy na slunci neblednou
  • tvarově stálé – nepodléhají roztažnosti vlivem teplot
  • omyvatelné – v případě znečištění lze omýt hadicí
  • mrazuvzdorné – vlivem mrazu nekřehnou

Z hlediska tvaru obkladu a struktury můžeme obklady Keraton rozdělit do tří skupin: cihly, kamen a pískovec.

Keraton Cihlovka    Fasádní obklad Keraton tvar cihla.

Jak napovídá název obklad Keraton zde napodobuje cihlu – režné zdivo, jak barvou, tak tvarem a texturou povrchu. V nabídce jsou dvě varianty. Lícovka – hladká nová cihla a Cihlovka – stará ručně pálená cihla.

 

 

 

Keraton Calvi   Betonový obklad Keraton tvar kámen

V nabídce je kámen Calvi, který barvou a povrchem napodobuje štípané kamenné desky. Další dva vzory Texas a jemnější Korsika napodobují horniny ukládané ve vrstvách. Oba druhy se skvěle hodí i pro použití v interiéru.

 

  

 

Keraton Bossiert   Obklad Keraton pískovec

mezi napodobeniny pískovce patří vzory Bossiert, Bruch a Rustika. První dva obklady Bossiert a bruch mají stejný rozměr – 240x71mm, zatímco Rustika je o něco větší formát: 285x135mm. Všechny tři lze obkládat se spárou, nebo bez.

 

 

 

Systém Keraton

Obklady Keraton jsou systém. To znamená, že obklad je pouze jeden prvek. Celek pak zahrnuje penetraci, lepidlo, spárovací hmotu a impregnační nátěr. Chceme-li, aby investice do nového obkladu byla trvalá, měli bychom i použít všechny prvky systému a neexperimentovat s chemií od jiných výrobců.

Systém Imit je vyzkoušený v praxi a výrobce za něj přebírá záruku. Zejména doporučuji použití impregnace Imit. Ta uzavírá póry obkladu po dokončení, a zabraňuje tak zvýšené nasákavosti, což je charakteristická vlastnost lehčených betonů. Navíc umožňuje v případě znečištění oplach vodou, bez hrozby hloubkového vsaku do obkladu.

Obklady keraton představují zajímavou možnost obkladu fasády, soklu, zídky, nebo jen plotu. Je to materiál nenáročný na aplikaci a kutilská montáž je možná. Nelze jinak než rozhodně doporučit.

Z.

Vit Zwinger
Vít Zwinger
Ve stavebnictví a příbuzných oborech se pohybuji celý svůj profesní život. Zabrousil jsem také do inženýrského stavitelství, další dovednosti jsem nasbíral ve firmě zabývající se výstavbou rodinných domů na klíč. Pomyslnou třešničkou na dortu mých zkušeností se stala stavba našeho rodinného domu svépomocí. Díky tomu všemu věřím, že moje rady a tipy ověřené v praxi pro vás budou přínosem.
benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.