Hliníkové konstrukční profily

5. prosince 2022

Hliníkové konstrukční profily, jak napovídá název, jsou vhodné pro výrobu lehkých nosných konstrukcí z hlinku. Ty můžou sloužit jako nosná konstrukce pro zahradní pergoly a posezení. Hliníkové profily lze uplatnit při konstrukci lehkých zastřešení, ale lze z nich vytvářet lehké skladové regály, nebo boxy. Rovněž výroba kotců pro psy, či jiná zvířata, bude z hliníkových profilů hračka. Co se týká využití, tak jsme omezení asi jen vlastní kreativitou.

Hliníkové profily jsou nejčastěji uzavřené - jekly, ale je zde jako doplněk pásovina, úhelník, či jekl s přesahem hrany, pro napojení na další konstrukci. Tyto profily se dodávají v tyčích o délce 6m. Jejich vzájemné spojování je možné pomocí nýtů, šroubů, nebo i svařováním v profesionálních dílnách. To se týká všech rozměrů průřezů.

Hliníkový profil - jekl 30x30x2mm  Hliníkový profil T - jekl 40x35x75mm

Z hlediska běžného kutilského využití jsou zajímavé profily o průřezu 20x20-30x30mm. K těmto profilům lze objednat plastové spojky, které se upevní prostým nasunutím do profilu. Plastové spojky nabízí celou řadu kombinací napojení, od dvou prvků, až po šest spojených na jediné spojce. Pozornost si zaslouží i kloubové spojky. Ty umožní napojení hliníkových profilů, pod jiným úhlem, než pravým, nebo můžou sloužit jako panty dvířek.

 

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.