Hliníkové lamely pro výplň

6. prosince 2022

Hliníkové lamely, profily, tyče. Tím vším můžeme označit délkové hliníkové prvky. Jedná se profilované, nejčastěji uzavřené duté profily určené k montáži do stavebních prvků jako výplň. Nejčastěji se používají na výplň plotových polí, posuvných bran a vrátek. K použití v exteriéru je předurčují jejich vlastnosti.

Hliníkové lamely vynikají odolností vůči korozi, a to i surovém stavu, bez nátěru. To znamená, že odpadá cyklická a finančně náročná údržba. Hliníkové lamely jsou samonosné, lehké, a při tom prostorově tuhé. To vše jim dodává dlouhou životnost a zaručuje ekonomickou návratnost vstupní investice.

Hliníkové lamely ke konstrukci šroubujeme přímo, tam kde je již vytvořen nosný rám - např. u posuvných bran. Samotné profily jsou vícekomorové s vnitřními drážkami pro přišroubování, pomocí nerezových vrutů, k rámu plotového pole. Nebo si kotevní body připravíme pomocí hliníkových U a UT profilů, které jsou součástí systému. U profily mají místo pro kotvení vyznačené vodící drážkou, a spojení lamel s rámem je pak jen otázka horizontálního vyměření. Teprve pak tato hotová pole přikotvíme ke stavební konstrukci. 

svislé uložení hliníkové lamely šikmé uložení hliníkové lamely

Hliníkové lamely jsou vyrobené z přírodního hliníku EN AW-6060 T66 a dodávají se v délce 6m. Tu si na stavbě upravíme dle potřeby, doporučená délka pole je 2m. Potřebujeme-li větší, pak co 2m bychom měli pole zpevnit výztuhou. Obvodové profily U a UT jsou úzké a lamely se do nich vkládají svisle s mezerou, nebo jsou širší a lamely se pak upevňují šikmo, což plotovému poli dodává dynamický 3D efekt. Volba šíře mezery je na individuální potřebě investora.

K montáži hliníkových lamel doporučujeme používat výhradně nerezový spojovací materiál.

Hliníkové lamely je možné natírat. V tom případě se musí povrch důkladně odmastit a zdrsnit smirkovým papírem, ideálně vibrační nebo oscilační bruskou. Používejte barvy určené na hliník.

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.