Interiérový obklad Vilo SPC

7. února 2023 | Autor: Vít Zwinger
Obsah článku

V interiéru nevystačíme pouze s omítkou a malbou. Z designových, ale i praktických důvodů se používají obklady. Typicky jsou to koupelny, toalety, technické místnosti. Zde je nejběžnějším druhem obkladu keramický, v obytných místnostech se uplatní i obklad dřevěný, nebo i sklo, či plast. 

Keramický obklad je zdaleka nejrozšířenější. Jeho instalace vyžaduje zkušeného kvalitního řemeslníka, a na stavbě mokrý proces spojený s cementovými lepidly a řezáním obkladu. Tedy navíc speciální nářadí, prach a nepořádek po instalaci.

Přinášíme vám alternativu v podobě interiérového obkladu Vilo SPC. Interiérový obklad Vilo SPC je určen k bezespárému obkladu stěn v interiéru. Je vhodný pro rodinné domy, ale i reprezentativní místnosti, firemní recepce, restaurace a podobně.

Instalaci lze zvládnout svépomocí. Díky systému péro - drážka, na rozdíl od klasických obkládaček, nevyžaduje spárování. Montáž je velmi čistá bez použití cementu. Obklady se zkracují běžným nářadím (postačí i odlamovací nůž), na stěny se lepí polymerovým lepidlem v kartuši. Pro usnadnění montáže lze použít hliníkové lišty, pro založení plochy, rohy nebo kouty.

obklad Vilo SPC Calacatta Black obklad Vilo SPC péro drážka obklad Vilo SPC Calacatta Black
obklad Vilo SPC 300x600x4mm obklad Vilo SPC spoj péro / drážka Obklad Vilo SPC Calacatta Black

Obklad Vilo SPC je vyroben unikátní technologií spojující kamenný prášek a pryskyřici. Tím vznikne jádro kompozitní tenkovrstvé desky SPC (Stone Polymer Composite). Na toto jádro je tištěn dekor, který je následně pokrytý UV odolnou vrstvou.  Obklady SPC Vilo se v závislosti na dekoru dodávají v provedení mat, nebo vysoký lesk. 

Vit Zwinger
Vít Zwinger
Ve stavebnictví a příbuzných oborech se pohybuji celý svůj profesní život. Zabrousil jsem také do inženýrského stavitelství, další dovednosti jsem nasbíral ve firmě zabývající se výstavbou rodinných domů na klíč. Pomyslnou třešničkou na dortu mých zkušeností se stala stavba našeho rodinného domu svépomocí. Díky tomu všemu věřím, že moje rady a tipy ověřené v praxi pro vás budou přínosem.
benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.