Plastové fasádní palubky 2

2. prosince 2019

 

 
 
 

Opět jsme u tématu plastových palubek na fasádu. Doplňuji zde informace ke staršímu příspěvku: Jsou fasádní plastové palubky skutečně na fasádu?  

Předně, jsme ukončili prodej palubek ASKO, kde kvalita nehodahovala ani stadardu pro kategorii Hobby produkt, a jedinou předností pak byla jen nízká cena. 

Nejlevnější plastové palubky použitelné na fasádu tak zůstávají palubky Color, kde se již potkává příznivá cena s odpovídající kvalitou produktu. Tyto palubky jsou pouze probarvené, a je třeba u nich počítat, zejména u tmavých odstínů, s malou změnou barevnosti - blednutím. Ta je rozložena v letech a nemusí být až tak patrná, typicky se to projeví, až pokud budemne chtít, plochu rozšířit a koupíme palubky nové. 

Další v pořadí kvality (ceny) jsou palubky Profi ASA. Ty již mají UV filtr, ke ztrátě barvy nedochází, mají silnější stěny, jinou konstrukci vyztužení, mají vyšší gramáž a jsou prostorově tužší. Nevýhodou palubek Profi ASA je malý výběr barev - pouze 4, a hlavně absence bílé. Což je barva velmi žádaná. 

Jako  kompromis vznikly plastové palubky Profi. Konstrukčně jsou shodné s profilem ASA Profi. To znamená tvar profilu včetně zámku a drážek pro montážní spony, vyztužení, síla stěn. Palubky Profi vynikají celkovou prostorovou tuhostí. Stejně tak využívají doplňkové porfily Profi shodné s palukama ASA.

Plastové palubky Profi se vyrábí v barvě bílé a béžové. Představují kombinaci toho nejlešího z palubek Color a ASA. Tedy probarvená palubka = nižší cena a díky světlému opdstínu téměř nedochází ke změnám barevnosti po létech používání. Z palubek ASA převzala palubka Profi tuhý a silný profil.

 

 

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.