Půdní schody Oman Polar Plus konečně v prodeji

28. listopadu 2019

Je to tak. Dlouho avizované půdní schody od polského výrobce Oman jsou konečně v prodeji. Přesto, že již byly v minulém katalogu výrobce, odladění technických detailů a získání poznatků z praxe zabralo delší čas. Vývoj se neuspěchal a produktu to prospělo. Na trh se dostávají půdní schody, které jsou odzkoušené a nabízí výborný poměr kvality a ceny.

Půdní schody Oman Polar Plus slouží k výlezu do půdních prostor z interiéru domu. Konstrukčně se skládájí ze dvou hlavních částí. Dřevěného rámu s víkem a třídílného skládacího žebříku.

 
   


V čem jsou tedy jiné a nové?

Sendvičové víko Oman Polar obsahuje tepelnou izolaci o tl. 80mm a součinitel tepelného prostupu - U víka =0,36W/m2K. To by nebylo nic nového.

Nový je systém těsnění, to je zde trojité a hlavně systém zavírání víka. Původní středový plastový zámek byl nahrazen dvoubodovým ocelovým zavíráním, podobným jako je na oknech. To má za následek dokonalejší přitlačení, utěsnění otvoru a omezení tepelných ztrát.

Žebřík je třídílný, ale nově s ocelovými profily a dřevěnými nášlapy.

Další novinkou jsou teleskopické madla. Ty jsou po obou stranách žebříku a hlavně obsahují brzdový mechanizmus, který brzdí žebřík při rozkládání. Tyto půdní schody tedy mají dva systémy brždění. Jednak se brzdí víko při vyklápění, tak i samotný žebřík při dalším rozkládání. Systém funguje pochopitelně i opačně, kdy zavírání jde velmi snadno, bez větší námahy.

ocelový zámek zavírání  červená madla brzdí žebřík

Poslední novinkou u schodů Polar Plus jsou krycí lišty. Ty jsou nově již základní ceně půdních schodů a jsou součástí dodávky.

Celkově jde zdařilý produkt, který sice patří mezi dražší půdní schody nabízené výrobcem, ale v porovnání s konkurencí jde o hodně muziky za relativně málo peněz...

benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.