Půdní schody Oman Polar Plus konečně v prodeji

28. listopadu 2019 | Autor: Vít Zwinger
Obsah článku

Je to tak. Dlouho avizované půdní schody od polského výrobce Oman jsou konečně v prodeji. Přesto, že již byly v minulém katalogu výrobce, odladění technických detailů a získání poznatků z praxe zabralo delší čas. Vývoj se neuspěchal a produktu to prospělo. Na trh se dostávají půdní schody, které jsou odzkoušené a nabízí výborný poměr kvality a ceny.

Půdní schody Oman Polar Plus slouží k výlezu do půdních prostor z interiéru domu. Konstrukčně se skládájí ze dvou hlavních částí. Dřevěného rámu s víkem a třídílného skládacího žebříku.

 
   


V čem jsou tedy jiné a nové?

Sendvičové víko Oman Polar obsahuje tepelnou izolaci o tl. 80mm a součinitel tepelného prostupu - U víka =0,36W/m2K. To by nebylo nic nového.

Nový je systém těsnění, to je zde trojité a hlavně systém zavírání víka. Původní středový plastový zámek byl nahrazen dvoubodovým ocelovým zavíráním, podobným jako je na oknech. To má za následek dokonalejší přitlačení, utěsnění otvoru a omezení tepelných ztrát.

Žebřík je třídílný, ale nově s ocelovými profily a dřevěnými nášlapy.

Další novinkou jsou teleskopické madla. Ty jsou po obou stranách žebříku a hlavně obsahují brzdový mechanizmus, který brzdí žebřík při rozkládání. Tyto půdní schody tedy mají dva systémy brždění. Jednak se brzdí víko při vyklápění, tak i samotný žebřík při dalším rozkládání. Systém funguje pochopitelně i opačně, kdy zavírání jde velmi snadno, bez větší námahy.

ocelový zámek zavírání  červená madla brzdí žebřík

Poslední novinkou u schodů Polar Plus jsou krycí lišty. Ty jsou nově již základní ceně půdních schodů a jsou součástí dodávky.

Celkově jde zdařilý produkt, který sice patří mezi dražší půdní schody nabízené výrobcem, ale v porovnání s konkurencí jde o hodně muziky za relativně málo peněz...

Vit Zwinger
Vít Zwinger
Ve stavebnictví a příbuzných oborech se pohybuji celý svůj profesní život. Zabrousil jsem také do inženýrského stavitelství, další dovednosti jsem nasbíral ve firmě zabývající se výstavbou rodinných domů na klíč. Pomyslnou třešničkou na dortu mých zkušeností se stala stavba našeho rodinného domu svépomocí. Díky tomu všemu věřím, že moje rady a tipy ověřené v praxi pro vás budou přínosem.
benefit
Odborné poradenství
29 let zkušeností v oboru, poradíme s výběrem po telefonu, e-mailu či na chatu.
benefit
Specialista na fasády
Zaměřujeme se na fasádní materiály a prvky pro dokončení stavby.
benefit
Návrh skladby materiálu
Popište nám váš záměr, navrhneme optimální skladbu materiálu a prvky.
benefit
Individuální nabídka
Větší konstrukce? Zhotovíme vám individuální cenovou nabídku.